Zarządzanie flotą

Prowadzenie firmy transportowej to oczywiście ogromne wyzwanie logistyczne. Dlatego też warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, np takich jak oprogramowania informatyczne służące nie tylko i wyłącznie do zarządzania taborem pojazdów, niemniej jednak także do nadzorowania a także kontrolowania pracy kierowców. Pamiętajmy o tym, że DBK zarządzanie taborem to przede wszystkim innowacyjny program telematyczny, który pozwala efektywną oraz terminową realizację obowiązków transportowych.

Warto wspomnieć też o tym, że jest to program wzbogacony o pakiet, który pozwala rozliczania czasu pracy kierowcy. Jest to zatem rozwiązanie przyszłościowe, które odpowiada na potrzeby firm działających w branży spedycyjnej logistycznej a także transportowej, które potrzebują skutecznych niezawodnych narzędzi do zarządzania zadaniami związanymi z realizacją usług transportowych zarówno na terenie kraju jak też oprócz jego granicami.
Jak ze znakomitym skutkiem zarządzać taborem pojazdów firmowych w sektorze transportowym?
Z całą pewnością przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po rozwiązania przyszłościowe, które dają ogromne sposobów w zakresie między innymi planowania zadań transportowych, niemniej jednak też ich skutecznej i terminowej realizacji. Nie ulega wątpliwości, że administrowanie taborem floty za pomocą systemu telematycznego to rozwiązanie podnoszące skuteczność działania, niemniej jednak także wiążące się z oszczędnością czasu czy też pieniędzy. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że przedsiębiorcy z branży transportowej bardzo często korzystają z takiego przyszłościowego programu, który umożliwia w głównej mierze monitorowanie w czasie realnym stanu technicznego pojazdu należącego do floty firmowej. Warto pamiętać o tym, że są to odczyty dotyczące między innymi parametrów pracy poszczególnych podzespołów, a więc na przykład takich jak silnik, niemniej jednak również wskaźniki dotyczące ekonomicznej jazdy. Są to także funkcje związane z oceną stylu jazdy kierowcy czy również poziomu użycia systemów wspomagających. Warto mieć na uwadze także o tym, że zarządzanie taborem za pomoca telematyka to rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć opóźnień w dostawach spowodowanych np awarią czy usterką samochodu. Wynika to z faktu, że powiadomienie o takich lusterkach może być przekazywane do autoryzowanych punktów serwisu.

Zobacz więcej: zarządzanie taborem za pomoca telematyki.