Samochód z OC sprawcy

Auto z OC sprawcy

Niefortunny wypadek na drodze może przydarzyć się na nieszczęście dla każdego kierowcy bez względu na nasze kwalifikacji oraz doświadczenie na drodze. Na kwalifikacji a także doświadczenie innych kierowców nie posiadamy niestety wpływu, niemniej jednak warto przynajmniej w takiej okoliczności znać swoje prawa. Jako strona poszkodowana posiadacie szereg praw i przywilejów, z których warto korzystać.

Poza naprawą samochodówa na koszt sprawcy wypadku oraz pokrycia przez niego kosztów waszego leczenia przysługuje wam również auto z oc sprawcy. Według obowiązujących przepisów prawnych w trakcie naprawy waszego samochodu osobowego możecie zdecydować się na wypożyczenie auto na koszt sprawcy wypadku samochodowego. Bez wątpienia sprawca wypadku nie pokryje tych kosztów, niemniej jednak jego zakład ubezpieczeń. Nie warto zatem martwić się sytuacją materialną sprawcy wypadku, gdyż rzeczywiście nie poniesie on żadnych kosztów.
Obecnie samochód zastępczy jest oferowany dla każdej osoby poszkodowanej. Jeszcze kilka lat temu głównym warunkiem uzyskania samochodu zastępczego było wykazanie konieczności jego posiadania. Według aktualnie ustalonego orzecznictwa sądowego, samochód osobowy uznaje się za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie zatem specjalnie udowadniać konieczności posiadania samochodu osobowego podczas naprawy waszego auta. Drobne uzasadnienie o konieczności wożenia dzieci do szkoły lub siebie do pracy jest adekwatnym argumentem, który wymusza konkretny zakład ubezpieczeń do pokrycia wszystkich kosztów wypożyczenia przez was zastępczego auta osobowego. Wybierając wypożyczenie auta zastępczego warto dodać o bieżącym terminie jego zwrotu. Według obowiązujących zasad nie możecie oddać tego auta w późniejszym czasie, niż jeden dzień roboczy po odebraniu waszego zepsutego auta z warsztatu. Jest to na nieszczęście istotny termin, gdyż dłuższe przetrzymywanie auta spowoduje naliczenie na was dodatkowych opłat. Zakład ubezpieczeń pokrywa koszt wynajęcia auta zastępczego wyłącznie w trakcie naprawy waszego samochodu osobowego.
Źródło informacji: wypożyczalnia busów łomża.