Gdzie sprzedać stary pojazd?

O ile nie wiemy, co zrobić ze starym samochodem, to warto wspomnieć o sposobów, jaką jest skup pojazdów w Katowicach. Jest to fachowa firma, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie skupowania aut, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, niemniej jednak też naczepy, przyczepy czy maszyny budowlane. Jest to z całkowitą czyli stu procentową pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza o ile zależy nam na tym, aby bardzo szybko pozbyć się starego pojazdu i otrzymać gotówkę do ręki.

Trzeba pamiętać także o tym, że skupy samochodów funkcjonują także jako stacje demontażu pojazdów a także innych aut, w tym maszyn rolniczych a także budowlanych.
Skup i demontaż pojazdów – co powinno się mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że auto złom Katowice oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno złomowanie pojazdów należące do różnych marek a także modeli, jak także odkupywanie aut, których wartość jest wyższa niż wartość złomowania. Mogą być to różnorakie pojazdy, a więc nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, ale także maszyny rolnicze. Nieważny jest rok produkcji czy przebieg, jak też stan techniczny. Kupowane są samochody skorodowane, powypadkowe, zaniedbane, niesprawne czy z usterkami. Co najbardziej istotne, pracownik skupu umawia się z właścicielem pojazdu na oględziny u niego na miejscu. Po zweryfikowaniu stanu technicznego auta pracownik skupu proponuje odpowiednią kwotę. Jeśli posiadacz uznaje tę kwotę za wystarczającą, to wówczas możemy podpisać umowę. Gotówka wypłacana jest właścicielowi na miejscu. Co za tym idzie, nie musi czekać na przelewy. Zakupiony pojazd odbierany jest przez skup za pomocą lawety, dlatego nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z transportem. Jak się okazuje, skup samochodów Katowice to usługa kompleksowa, która ukierunkowana jest zarówno do właścicieli pojazdów starych, jak też dla klientów biznesowych, którzy mają do dystrybucji większą liczbę pojazdów, np firmy transportowe. Ponadto pamiętajmy o tym, że jeśli nasz samochód jest de facto w złym stanie, to możemy go przekazać do stacji demontażu pojazdów, a wówczas otrzymamy dokumenty, które uprawniają nas do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić ubezpieczenia OC za dokładnie taki samochód.

Źródło informacji: http://skup-pojazdow-katowice.pl