Substancje o działaniu medycznym

Bóle mięśniowo-stawowe bardzo często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Sprawiają, że nie jesteśmy w stanie wykonywać najprostszych czynności i pozostaje nam zdać się na innych. Nie jest to sytuacja komfortowa.

Dlatego w przypadku pojawienia się pierwszych symptomów, jak przykładowo silne mrowienie, które nie ustępuje przez dłuższy czas, warto zastosować np żel z MSM i glukozaminą, który łagodzi ból stawów, a w dodatku wspomaga ich prawidłową pracę. Glukozamina stanowi składnik budulcowy składników chrząstki stawowej. Wraz z wiekiem produkcja tego związku spada, co wiąże się z pogorszeniem kondycji stawów. Dostarczanie tej substancji poprzez użytkowanie odpowiednich preparatów sprawia, że skład chrząstki stawowej jest prawidłowy, a to prowadzi do zwiększenia sprawności całego układu ruchu. Preparaty z glukozaminą zalecane są w przypadku zwyrodnienia stawów. Warto wspomnieć także, że nawet na stłuczenia mamy dostępną całą paletę towarów medycznych, które efektywnie uśmierzą ból i załagodzą stan zapalny, jak na przykład diabelski pazur, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie a także jest znany ze swoich właściwości odtruwających.
Jak obniżyć cholesterol?
Podwyższony poziom cholesterolu także skorelowany jest z wiekiem, jednakże jego nadmiar odnotowuje się też u osób młodych. Słuszny poziom cholesterolu jest głównym czynnikiem dla prawidłowej pracy układu naczyniowo-sercowego. Na początku nadmierna ilość cholesterolu nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego tak łatwo przeoczyć niebezpiecznie rosnący poziom tego lipidu. Jednak prędzej czy później jego nadmiar odkłada się w ścianie tętnic w postaci złogów, budując tak zwaną blaszkę miażdżycową. Sprawia to zwężenie światła naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie ich elastyczności, co doprowadza do utrudnienia przepływu krwi. Konsekwencją jest niedokrwienie pewnych wycinków, na przykład stóp. A to z kolei doprowadza do martwicy, a w takiej sytuacji konieczna jest amputacja. Miażdżyca doprowadza też do niedokrwienia organów wewnętrznych. Schorzenia wywołane podwyższonym poziome cholesterolu są poważne, dlatego powinno się stosować produkty lecznicze takie jak monakolina K na cholesterol, która obniża jego stężenie, zarówno cholesterolu całkowitego, jak i LDL.
Sprawdź: jak obniżyć cholesterol.