Aparat do EKG

W przypadku niepokojących sygnałów ze strony układu sercowo-naczyniowego warto udać się na badanie EKG. Jest to elektrokardiografia spoczynkowa, czyli badanie serca, które realizowane jest w sytuacji występowania zaburzenia pracy serca. Jest to badanie, które daje możliwość na wczesnym etapie wykryć poważne choroby związane z układem sercowo-naczyniowym, takie jak niedokrwienie mięśnia sercowego czy zawał serca.

Warto być świadomym jednakże, by badanie wykonywać za pomocą profesjonalnego sprzętu. Do elektrokardiografii wykorzystuje się aparat ekg.
Badanie EKG – co warto mieć świadomość tego?
Głównie powinno się podkreślić, że badanie EKG stanowi bazę diagnostyczną w przypadku chorób związanych z sercem czy układem krwionośnym. Wskazaniem do stworzenia tego badania jest między innymi kołatanie serca, czy nadciśnienie tętnicze. Na rynku znajdziemy niemały wybór urządzeń użytych do wykonywania badania EKG. Warto natomiast korzystać z tych, które odróżniają się wysoką funkcjonalnością a także trwałością. Na uwagę zasługuje elektrokardiograf String Opus 1. Jest to aparat nowej generacji, który odróżnia się bardzo precyzyjnymi pomiarami klinicznymi. Ponadto, jest to urządzenie, która daje możliwość na przenoszenie badań w postaci plików w różnych formatach na serwer, na przykład szpitalny. Warto również wspomnieć o innych rozwiązaniach zastosowanych w tym aparacie. Jest to w głównej mierze wbudowana drukarka termiczna, jak też sposobność podłączenia drukarki zewnętrznej za pomocą kabla USB. Dane w elektrokardiografie przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, a zatem są należycie zabezpieczone. Jest to też aparat, który może pracować w dwóch różnorakich trybach, a mianowicie ręcznym a także automatycznym. W skład urządzenia Opus 1 wliczają się elektrody kończynowe w liczbie 4 egzemplarzy, elektrody przyssawkowe w liczbie 6 egzemplarzy, kabel ekg, wózek do aparatu, jak również rolka papieru, na której drukowane są wyniki badań. Przy tym możemy zamówić też pas piersiowy z elektrodami. Jak zatem widać, jest to aparat innowacyjny oraz funkcjonalny, który spełnia wymagania dosłownie najbardziej wymagających klientów. Umożliwia na wykonywanie precyzyjnych pomiarów pracy serca, a więc jest idealnym rozwiązaniem w diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zobacz: Opus 1.