Jaki rodzaj regału wybrać do magazynu?

Wiele osób zastanawia się, gdzie można zakupić wydajne systemy magazynowania, które szczególnie dobrze sprawdzają się w halach magazynowych czy sklepach. Otóż są to produkty, które znajdziemy w sklepach internetowych, jak również w dystrybucji on-line oferowanej przez producentów oraz dystrybutorów. W bogatej ofercie takich sklepów z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać przykładowo stoły warsztatowe, które szczególnie dobrze sprawdzają się w garażach, warsztatach czy halach magazynowych.

Znajdziemy również rozmaite regały czy meble magazynowe, które stanowią główny szczegół wyposażenia każdej przestrzeni, która przeznaczona jest do bezpiecznego przechowywania różnorakich produktów.
Przechowywanie towaru – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Kluczową kwestią jest oczywiście zapewnienie bezpiecznego magazynowania towaru, ale też maksymalne przeznaczenie dostępnej przestrzeni magazynowej. Właśnie dlatego warto używać przyszłościowe oraz wydajne rozwiązania, które odróżniają się dobrymi parametrami użytkowymi, jak również modułową budową, która daje możliwość tworzyć takie systemy, które w sposób optymalny dostosowane są do danej przestrzeni a także potrzeb konkretnej firmy. Bardzo często wybór takich rozwiązań zależy od profilu działalności danej firmy, a więc np rodzaju magazynowanego towaru. W związku z tym, że aktualnie towary zarówno magazynowane, jak też transportowane są za pomocą palet, standardowym elementem wyposażenia dużych hal magazynowych stały się regały paletowe. Przechowywanie towarów spaletyzowanego musi cechować się określonymi zasadami, a więc w głównej mierze systemy magazynowania palet powinny zagwarantować swobodny dostęp dla wózka widłowego do palety. W dodatku, są to systemy, które muszą charakteryzować się znacznym udźwigiem, ponieważ przeznaczone są do magazynowania towaru bardzo ciężkiego. Innym rozstrzygnięciem, które cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, są antresole magazynowe. Antresole to wielopoziomowe systemy półkowe stosowane w magazynach, których zabudowa często sięga pod sam sufit, a więc pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali. W dodatku, dzięki schodom i chodnikom pozwalają na obsługę ręczną, a więc szybki dostęp do produktów.

Dodatkowe informacje: regały półkowe.