Samochód zastępczy z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do samochodu zastępczego. Jeżeli na skutek wypadku wasze auto znajduje się aktualnie w naprawie albo zostało całkowicie zniszczone, to macie prawo do skorzystania z samochodu zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. Jeśli kilka lat temu każde auto z OC należy było wnikliwie uargumentować, ażeby uzyskać je za darmo.

W tej chwili uważa się, że samochód osobowy stał się kluczowym elementem powszechnego funkcjonowania każdego z nas. Możecie więc bez problemu w tym samym momencie ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni albo tygodni. Bez wątpienia w przypadku wynajmowania samochodu zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka podstawowych zasad. Jeżeli wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym obowiązkiem jest jak najszybsze zakupienie nowego pojazdu. W takim przypadku samochodu zastępcze przysługują wyłącznie na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy samochodu osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie jednak musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego auta osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie swoje auto. Warto mieć na uwadze o tym zapisie, gdyż za każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Podstawowym zadaniem każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są więc wszelkie próby wzbogacenia się. Warto więc z uwagą przestrzegać terminu zwrotu auta zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście powinniście także korzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie , a oprócz tego pozwoli o wiele szybciej wrócić do prowadzenia zwykłego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Zobacz: samochód zastępczy łuków.