Pomoc prawna dla frankowiczów

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają kłopoty ze spłatami, co powiązane jest w głównej mierze z rosnącym kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Pamiętajmy o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom konkretne rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto wspomnieć również o tym, że instytucje bankowe bardzo często stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną podstawę do tego, by taką umowę nawet unieważnić.

Jeżeli już więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, musimy poszukać profesjonalnej pomocy prawnej.
Pomoc w sytuacji kredytów frankowych – co należy wiedzieć?
Z całą pewnością w sytuacjach niełatwych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto skorzystać z fachowej pomocy adwokata. Warto być świadomym o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, niemniej jednak także wykonują czynności przedsądowe, jak także reprezentują klienta przed sądami czy przykładowo w sporach z bankami. Powinno się tutaj zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę bardzo często zawierały wady prawne, które powiązane są między innymi z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z bardzo dużym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, mimo to banki coraz częściej tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a więc wprowadzały ich w błąd. W dodatku niedostatecznie rzetelnie informowały także o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, niemniej jednak również ze wzrostem całego salda pożyczki. Dlatego też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem lub też odfrankowiony. Niestety banki coraz częściej unikają odpowiedzialności, dlatego trzeba sprawę skierować do sądu, ażeby tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji ze stuprocentową pewnością przyda nam się pomoc doświadczonego prawnika.

Polecamy: pomoc frankowiczom Legnica.