Kancelaria frankowa – jakie usługi?

W sytuacji posiadania kredytu we franku szwajcarskim, zdecydowanie warto korzystać z pomocy doświadczonych prawników, którzy specjalizują się w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Warto mieć na uwadze o tym, że kredyt frankowy, który w znacznej części przypadków był obciążony wadami prawnymi może być zaskarżony do sądu. Natomiast konieczna nam będzie profesjonalna pomoc prawnika, który zajmie się sprawą w sposób rozbudowany.

W praktyce oznacza to, że rozpocznie własną pracę od dokładnego rozważenia wszystkich zapisów zawartych w umowie z bankami. Jeżeli już w takiej umowie będą znajdowały się klauzule niedozwolone, to będzie to podstawa do tego, by skierować pozew do sądu i ubiegać się o uznanie roszczeń. Warto mieć na uwadze o tym, że w ostatnich latach coraz więcej sądów orzeka na korzyść się kredytobiorców, którzy posiadają uwarunkowanie finansowe w postaci kredytów frankowych.
Pomoc dla frankowiczów – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że kredyt frankowy to ustalenie finansowe, które wielu kredytobiorcom nastręcza dużych problemów. Związane jest to ze wzrostem miesięcznych rat, a to przekłada się też na całkowity wzrost salda zadłużenia, które coraz częściej przekracza wysokość zaciągniętego zobowiązania. W takiej okoliczności pamiętajmy o tym, że mamy duże pole manewru, ponieważ możemy korzystać z pomocy kancelarii prawnych, które oferują pomoc w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Powinno się zaznaczyć, że banki udzielając kredytów frankowych bardzo często dopuszczały się niedozwolonych praktyk, które dotyczyły w głównej mierze braku kompetentnej informacji dotyczącej ryzyka. Związane to było przede wszystkim z niestabilną walutą franka szwajcarskiego, a to przekładało się właśnie na wzrost miesięcznych rat a także zadłużenia. Stąd też kredyty frankowe kancelaria udzielają pomocy frankowiczom. Taka pomoc to w głównej mierze skierowanie wniosku do banku o uznanie roszczeń. Banki jednak dają odmowną odpowiedź w takiej okoliczności, a wtedy jedynym wyjściem jest skierowanie sprawy do sądu. W przypadku sprawy frankowej ważne jest nie tylko i wyłącznie skompletowanie niezbędnych dokumentów wymaganych przez sąd, niemniej jednak też spostrzeżenie okoliczności, które przyczyniły się do tego, że dłużnik kredytu nie został sumiennie poinformowany.

Zobacz więcej: kredyty frankowe Głogów.