Faktoring dla firm – czy warto?

Finansowanie faktur firmy to usługa spotykająca się z coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców należących do różnych branż. Są to za tym firmy reprezentujące branżę transportową budowlaną czy też przemysłową. Należy pamiętać o tym, że faktoring to profesjonalna usługa finansowania faktur oferowana przez faktora.

Factor to firma faktoringowa, która może przyznać przedsiębiorcy miesięczny limit przeznaczony na finansowanie faktur. Należy zaznaczyć, że jest to rozwiązanie, które daje przedsiębiorcom wiele korzyści. Głównie jest to zabezpieczenie finansów firmy, a więc dostęp do środków finansowych, które są przeznaczone na działalność firmy związaną przykładowo z wypłatą wynagrodzeń dla pracowników. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że coraz chętniej firmy korzystają z usług majątkowych pozwalających zabezpieczyć je przed utratą płynności finansowej.
Usługa finansowania faktur – co warto wiedzieć na jej temat?
Sporym problemem dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonymi terminami płatności jest czas oczekiwania na spłatę faktury. Niestety jeśli jest to nawet kilka miesięcy to takowej firmie może grozić utrata płynności finansowej. Warto wspomnieć o tym, że faktury z odroczonym terminem płatności to ze stuprocentową pewnością rozwiązanie, które podoba się kontrahentom, a więc zwiększa konkurencyjność a także atrakcyjność firmy na rynku, niemniej jednak wiąże się również z ryzykiem zatorów majątkowych. Dlatego też warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań dedykowanych firmom z różnych branż takich jak cichy faktoring online. Jest to taki faktoring, który daje nam sposobność załatwienia wszystkich formalności przez internet, a dodatkowo nasi kontrahenci nie mają wiedzy, że faktury finansowane są przez profesjonalną firmę. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane. Przedsiębiorcy na prawdę często korzystają także z rozwiązania takiego jak faktoring z regresem. Jest to z kolei taki model faktoringu, w którym faktor nie zabezpiecza przedsiębiorcy przed niewypłacalnością kontrahenta.

Sprawdź tutaj: faktoring z regresem.