Plisy okienne

Przy aranżacji wnętrz z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto wybrać odpowiednie osłony na okna, które nie tylko i wyłącznie podniosą walory estetyczne pomieszczenia, a więc będą stanowiły dekoracje, ale również zwiększą komfort użytkowania wnętrza. Obecnie klienci mają bardzo zróżnicowany wybór innowacyjnych i praktycznych odsłon okiennych, a więc na 100 procent uda im się wybrać rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb czy również preferencji. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne, które są wybierane nie tylko przez właścicieli mieszkań czy domów, niemniej jednak także lokali biurowych czy także budynków handlowych i usługowych.

Należy pamiętać o tym, że są one dostępne w różnych wariantach kolorystycznych czy też wzorniczych, a więc na 100 procent uda nam się wybrać taką osłonę, która będzie odpowiednia do stylistyki danego pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać plisy na okna?
Pośród bogatej oferty przyszłościowych osłon okiennych zdecydowanie warto zainteresować się produktem takim jak plisy na wymiar. Głównie będziemy mogli dobrać takie plisy, które będą idealnie pasowały do wielkości i kształtu czy również położenia okna. Dodatkowo, takie plisy wykonywane są z materiałów bardzo wysokiej jakości, a więc między innymi tkanin zaciemniających, które nie przepuszczają światła, niemniej jednak również z tkanin termoizolacyjnych. Materiały termoizolacyjne na zewnętrznej stronie pokryte są specjalną masą perłową, która z dobrym skutkiem odbija promienie słońca, a więc tym samym ogranicza również nagrzewanie się pomieszczenia w okresie wysokich temperatur. Warto pamiętać o tym, że materiały wykorzystywane do wykonania plis mogą być prane, a jest to rozwiązanie perfekcyjne dosłownie dla alergików czy również osób dbających w szczególności o higienę w pomieszczeniach. Warto być świadomym także o tym, że plisy okienne, które zostały zrealizowane z tkanin zaciemniających mogą być po obu stronach w jednakowym kolorze, niemniej jednak zewnętrzna strona może być biała, co sprawia mniejszą absorpcję ciepła przez tkaninę. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że takie tkaniny zaciemniające posiadają warstwę gumową, która ogranicza przypływ światła do pomieszczenia. Ogromną wielką zaletą takich plis jest też to, że są bardzo proste w montażu a także dają możliwość kontrolowania nasłonecznienia wnętrza.

Polecam: plisy zaciemniające.