Nowoczesna dekoracja ściany za pomocą betonu architektonicznego

Przepiękna, betonowa dekoracja

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz częściej można spotkać bardzo ładny i kosztowny dodatek, czyli betonową ścianę. O ile cenicie prostotę oraz minimalizm, to na pewno betonowa ściana przykuje waszą uwagę. Jest to dość drogi produkt, ale jest niesamowicie efektywny.

Beton architektoniczny świetnie sprawdza się jako oryginalny dodatek do wnętrza, ale również jako tło dla innych mebli znajdujących się w danym domu lub mieszkaniu. Bardzo dobrze skomponowana betonowa ściana z dodatkami i meblami będzie prawdziwą ozdobą waszego domu lub mieszkania. Betonowe ściany niestety posiadają kilka minut, z którymi zdecydowanie warto się przedtem zapoznać. Jednym z największych minusów jest trudne dobranie mebli oraz dodatków do ściany betonowej. Sama betonowa ściana jest niezwykle efektowną, ale zimną konstrukcją, dlatego wymaga dodatków i mebli, które ożywią i ocieplą dane wnętrze. Jeśli zdecydujecie się na dość przeciętne meble w nudnych kolorach, to całe pomieszczenie nabierze jeszcze zimniejszego charakteru. Beton dekoracyjny jest zatem w rzeczywistości pięknym produktem, ale bardzo skomplikowanym do skomponowania z pozostałymi meblami i dodatkami. Jeżeli zatem jesteście zdeterminowani do posiadania betonowej ściany w swoim domu, to warto zatrudnić architekta, który pomoże wam wybrać odpowiednie meble a także dodatki.
Drugim minusem betonowej ściany jest na nieszczęście cena tej dekoracji. Betonowa płyta architektoniczna jest dosyć drogim materiałem, w szczególności gdy za jej pomocą chcecie utworzyć całą ścianę. Koszt takiej dekoracji zaczyna się od pięciu tyś. pln. Bez wątpienia jest to minimalna cena, jaką możecie pozyskać za tego rodzaju dekoracje. Zazwyczaj są one znacznie wyższe, niemniej jednak o tym decyduje wielkość zamówionej ściany a także rodzaj wykorzystanego betonu architektonicznego. Każda ściana betonowa jest wykonywana na specjalne zamówienie klienta, dlatego niełatwo jest ocenić przeciętny koszt realizacji tej inwestycji. Bez wątpienia właściwie każdy specjalista przygotuje dla was wstępny cennik, abyście mogli zorientować się, czy posiadanie odpowiednie pieniądze do wykonania betonowej ściany.
Polecamy: beton architektoniczny producent.