W jaki sposób prowadzić swoje finanse

Finanse to na prawdę często temat traktowany po macoszemu. Kończymy studia, idziemy na etat i co kilka lat cieszymy się z jakiejś podwyżki. Zawsze jednak jest za niewiele pieniędzy.

U jednych (o zgrozo!) brakuje na jedzenie, innym na nowy samochód, Jak więc zadbać o własne finanse? Najpierw należy nauczyć się oszczędzać środki finansowe, ponieważ wyższe zarobki, które wydamy w całości nie pomogą w budowaniu dobrobytu. Jak oszczędzaj i jak zarabiać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.
Jak oszczędzać środki finansowe?

Efektywne oszczędzanie to przede wszystkim sposób myślenia. Nie ,,odbieramy sobie przyjemności”, a ,,budujemy lepszą przyszłość”. Jest kilka rodzajów oszczędzania. przyjrzyjmy się im bliżej.
Poduszka finansowa

Każdy, niezależnie od profitów, powinien mieć odłożoną kwotę na ,,białą godzinę”. Nie używamy potocznego negatywnego stwierdzenia, ponieważ to czego czekamy, pojawia się w życiu. By obliczyć, ile potrzeba na miesięczną poduszkę finansową, dodajemy wszystkie wydatki, które w typowym okresie 30 dni nas spotykają: mieszkanie/ dom, prąd, kino, spa. Trzymiesięczna poduszka finansowa to podstawa, niemniej jednak najlepszym pomysłem jest odłożenie rocznej. Brzmi strasznie? Przypomnijmy sobie więc sytuację, gdy zarządzenia odgórne, powiązane z sytuacją zdrowotną świata, uniemożliwiły niektórym pracę na czas kilku miesięcy.
Oszczędzanie bieżących wydatków

Oczywiście nie każdy potrzebuje abonamentu na telefon za 100 złotych miesięcznie. Dostępne (w 2022) są nawet opcje za 9 pln! O ile zbyt na prawdę dużo nie dzwonisz albo jedynie piszesz smsy, rozważ taką alternatywę. Analogicznie z wychodzeniem do restauracji, kina czy kupowaniem kawioru. Nie wszystko jest konieczne i czasami można znaleźć korzystniejsze warianty.
Jak zarabiać środki finansowe?

Gdy już umiemy oszczędzać, pora rozpocząć zarabiać więcej, i głównie, w lepszy sposób. Etat może i wygląda bezpiecznie, ale jedynie na miesiąc, bo tyle trwa zwykle okres wypowiedzenia. Uzależnienie od szefa i stały dochód nie sprawią, że Twoje finanse będą w lepszej kondycji. Rozważ dodatkową pracę po godzinach, założenie firmy i budowanie aktywów, które to z kolei wytworzą dochód pasywny. Zarabiaj etycznie i z głową, a w tym pomoże na przykład książka Roberta Kiyosakiego Bogaty ojciec, biedny ojciec.

Powodzenia na drodze do lepszych finansów!
Więcej informacji: jak wpłacić pieniądze we wpłatomacie.